۶۱ درصد شبکه آب و فاضلاب اهواز فرسوده است

۶۱ درصد شبکه آب و فاضلاب اهواز فرسوده است


به گزارش خبرنگار مهر ، فردوس کریمی در جلسه شورای اقتصادمقاومتی استان خوزستان که شامگاه پنجشنبه که با حضور رئیسسازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سالن شهید رجایی استاداری برگزار شد، گفت: با توجه به تولید ۳۲۰ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه روز، اهواز شرایط خاص و ویژه ای به لحاظ زیرساخت های آب و فاضلاب دارد.
وی با اشاره به عمر ۴۰ ساله تصفیه خانه غرب اهواز اظهار کرد: این تصفیه خانه پاسخگوی نیاز مردم نیست و محیط زیست را به شدت تحت تأثیر قرار داده از این رو تصفیه خانه در شرق اهواز توسط شرکت کیسون در حال تأسیس است . 
کریمی افزود: سال گذشته ۹۸۰میلیارد تومان عملیات اجرایی از محل اعتبارات دولت، نفت و فاینانس در اهواز هزینه و پروژه تعریف شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاباهواز اظهار کرد: هیئت دولت در بخش آب و فاضلاب مصوبه ۶۳۰ میلیارد تومان برای اهواز در سه سال تعریف کرده که بخشی از آن فاینانس داخلی، فاینانس خارجی و بخشی هم از محل درآمدهای عمومی تأمین می شود . 
کریمی بیان کرد: با توجه به نیاز شهر اهواز که ۶۱ درصد از سه هزار کیلومتر طول شبکه آب و فاضلاب آن فرسوده است، و نیاز به تأمین اعتبار حدود ۳۴۰ میلیارد تومان به صورت اضطراری درخواست شد که با ۱۷۰ میلیارد تومان آن موافقت شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز بیان کرد: ۹۰۰  میلیارد تومان اعتبار برای فاضلاب و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه آب اهواز نیاز است تا برای هر دو بخش پروژه های موردنیاز تعریف شود.

 

منبع:https://tnews.ir