قم| موافقت شورای شهر قم در استفاده از تبصره ۳ برای احداث تصفیه‌خانه شهر پردیسان

قم| موافقت شورای شهر قم در استفاده از تبصره ۳ برای احداث تصفیه‌خانه شهر پردیسان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، عبدالله جلالی در چهل و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات فاضلاب پردیسان با تصمیم‌گیری‌های اتخاذشده در سه سال آینده برطرف می‌شود.

وی با اشاره به خدمات ارزنده شهرداری در مراسم نیمه شعبان افزود: نقش شهرداری قم در برگزاری باشکوه مراسم نیمه شعبان در شهر قم به‌ویژه در بخش خدماتی و تأمین پارکینگ‌های موردنیاز برجسته بود.

رئیس شورای شهر قم با تأکید بر استفاده از تبصره سه برای احداث فاضلاب در شهرک پردیسان گفت: استفاده از تبصره سه در احداث تصفیه‌خانه پردیسان امری کاملاً قانونی و اصولی بوده و بسیاری از شهرهای دیگر کشور نیز از سال‌های گذشته از این اختیار استفاده می‌کنند.

جلالی عنوان کرد: برای احداث تصفیه‌خانه و فاضلاب شهرک پردیسان از اختیارات تبصره استفاده‌شده و در این زمینه دوسوم اعتبارات موردنظر از طریق اعتبارات دولتی و یک‌سوم دیگر نیز از طریق افزایش آب‌بهای مشترکان تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: مبحث سهم شهر از ارزش‌افزوده 88 درصد بوده و 12 درصد نیز سهم روستایی بوده که باید در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب و تطبیق داده شود و عملاً اجرایی شود که می‌تواند در تنظیم عدالت نیز اثرگذاری لازم را داشته باشد.

عضو شورای شهر قم نیز خاطرنشان کرد: توسعه و ایجاد زیرساخت فاضلاب پردیسان ازجمله مسائلی بوده که در پی آن خواسته‌شده تا از هزینه‌های آب‌بها برای اقدامات توسعه‌ای صورت گیرد.

مجید اخوان ادامه داد: معضل پردیسان ازجمله مهم‌ترین مطالبت و خواسته‌های مردمی بوده که باید مراحل احداث تصفیه‌خانه در این شهرک به‌درستی سنجیده شود، برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر، شهرک پردیسان و خطوط فرعی واصلی برآورده اعتباری بالغ‌بر 126 میلیارد تومان شده است.

وی تأکید کرد: برای تأمین اعتبارات ساخت و احداث تصفیه‌خانه پردیسان پیشنهاد افزایش یک‌ریالی در قیمت آبی‌های پردیسان در هر لیتر مکعب شده تا تمام منابع حاصل از آن‌که در هرسال 10 میلیارد تومان می‌شود صرفاً صرف هزینه‌های احداث تصفیه‌خانه شود.

اخوان ابراز کرد: در شرایط فعلی 3 درصد بودجه شهرداری از طریق ارزش‌افزوده تأمین می‌شود درحالی‌که در کلان‌شهرها دیگر این رقم در حد 10 درصد است که درمجموع بالغ‌بر 200 میلیارد تومان می‌شود.

منبع:http://tn.ai/fa/news